Cesta kolem Česka. Která místa připomínají známé světové atrakce?

Vítejte v České republice. Zemi skvělého piva, historických památek a nádherné přírody. Co víc, Česko vám dovolí přenést se do zahraničí, aniž byste se doopravdy museli vydat za hranice. Jak je to možné? Najdete tu totiž místa připomínající Stonehenge, Benátky i Grand Canyon. Kam vyrazit za světovými zážitky?

Pražské Benátky

Zapomeňte na letenky, stačí se vydat na procházku po Praze. Srovnání s italskými Benátkami si právem zaslouží pražská Kampa, kterou najdete kousek od Karlova mostu. Stačí sejít k řece a ocitnete se ve spleti malých zákoutí, historických budov, vodních mlýnů a zahrádek.

Kanál, oddělující část Kampy od Vltavy, pak využijete k romantické projížďce na loďce. A až si budete chtít odpočinout, v okolí je četná řada útulných kaváren s výbornou kávou či tradičních českých restaurací, kde se vrátíte zpět v čase. Zkrátka to nejlepší ze současnosti i minulosti.

Zjistěte více o pražských Benátkách

Moravské Toskánsko

V Itálii ještě chvíli zůstaneme. Pokud vás přitahuje Toskánsko, rádi obdivujete historické vesničky či malebná města, stačí se vydat na jih Čech do Telče. Je radost se ztratit v místních uličkách, lemovaných renesančními domy s pestrobarevnými fasádami. V mnohém vám Toskánsko opravdu připomenou.

Přečtěte si více o městě Telč

Milovníci přírody a dlouhých lánů polí mohou vyrazit o něco dál na východ do okolí Kyjova v Jihomoravském kraji. Zde vás nebude rušit téměř žádná městská zástavba ani turistický ruch, užijete si nedotčenou přírodu s italskou jiskrou. A určitě nezapomeňte navštívit moravský vinný sklípek!

Co dělat v Kyjově a okolí

Český Stonehenge

Fascinuje vás tajemno a rádi prozkoumáváte unikátní místa? Objevte české verze prehistorického monumentu Stonehenge. Unikátních útvarů z dolmenů a menhirů je v České republice celá řada. Liší se jak svou velikostí, tak rozvržením a okolním prostředím.

Zkuste vyrazit třeba na severovýchod a projděte se kolem obce Říčky v Orlických horách. Neméně magický je i kamenný kruh druidů u Pelhřimova, který vás přenese do dob rytířů kulatého stolu, a Holašovický kruh v jižních Čechách.

Podívejte se do Říček v Orlických horách

Navštivte kamenný kruh druidů

Středočeský Grand Canyon

Rudé skalní masivy možná v Česku jen tak nenajdete, neopakovatelné výhledy ale rozhodně ano. Vyhlídka Máj nedaleko Prahy je jedním z nejpopulárnějších míst na procházky, které vám připomenou slavný americký národní park. Řeka Vltava tu tvoří podkovu a nabídne krásné panorama.

Samotná vyhlídka Máj se nachází na nedaleké skále. Dostanete se sem zhruba hodinovou procházkou skrze malebné lesy a okolní pole. Rozhodně se jedná o jeden z nejkrásnějších pohledů na Vltavu v okolí hlavního města.

Objevte vyhlídku Máj

Hřenský Oregon

České Švýcarsko je jedním z nejkrásnějších míst České republiky a nabízí hned několik důvodů, proč tam strávit prodloužený víkend. Kromě samotné Pravčické brány, která je populární přírodní památkou, se můžete těšit na několikahodinový výlet napříč severními lesy a nádherný výhled na okolní krajinu díky svému vyvýšení.

Užijte si výhled z Pravčické brány

Jen kousek od brány se také nachází hřenské soutěsky, které nápadně připomínají soutěsky Oneonta v americkém státě Oregon. Kromě krásné zrcadlové hladiny vody a skalních masivů, tvořících úzkou přírodní uličku, se můžete těšit především na romantickou projížďku loďkou po řece Kamenice. Následně se můžete vydat na pěší túru po přilehlé stezce.

Prozkoumejte Hřensko

Jičínská Čína

Čínský národní park Čang-ťia-ťie se proslavil jako inspirace pro mimozemský svět, který ztvárnil režisér James Cameron ve firmu Avatar. Za návštěvou skalního města ale nemusíte na druhou stranu světa. Stačí navštívit přírodní rezervaci Český ráj a Prachovské skály.

Ty totiž nápadně připomínají levitující skály z filmu a nabídnou unikátní zážitek. Stačí se vydat na několikahodinovou procházku mezi tyčícími se masivy. To vše jen několik hodin od pražského ruchu. A když už tu budete, udělejte si rychlý výlet do nedalekého útulného města Jičín, plného malých kavárniček a skvělé domácí kuchyně.

Zavítejte do Českého ráje

Česká Anglie

Do Anglie se můžete přenést při návštěvě státního zámku Lednice ve stejnojmenné obci. Elegantní zámek s anglickou architekturou a přilehlými zahradami patří mezi nejkrásnější komplexy v zemi. Procházka okolo jezera a exotických rostlin vás přenese do anglického panství. A nezapomeňte na pikniky, za kterými sem míří lidé z široka daleka.

Projděte se po zámku Lednice

Abyste procestovali svět, nemusíte nutně opustit území České republiky. I u nás objevíte okouzlující místa. Od malebných pražských Benátek a moravského Toskánska až po tajemný český Stonehenge. Také se nezapomeňte podívat na naše víkendové pražské tipy a výlety po České republice

Další články

Chybí vám tu něco?

Napište nám, jaká témata by vás zajímala.