Poznejte sílu porozumění

Poznejte sílu porozumění

Proč jsme založili Rozumiju?

Rozumiju tvoříme v obsahové agentuře C3 Prague. Jak nápad vznikl?

V březnu 2022 jsme dostali zprávu přes Creative Shelter, webovou stránku spojující ukrajinské uprchlíky, kteří doma pracovali v kreativním odvětví, s marketingovými agenturami v cílových zemích. „Jsem Anna a utekla jsem z Oděsy. S přítelem jsme se před pár dny přestěhovali do Prahy a hledám práci,“ stálo v e-mailu. Ukázalo se, že Anya je fotografka a má bohaté zkušenosti se správou sociálních sítí. Hned jsme věděli, že tohle bude pro naši content marketingovou agenturu parádní obohacení. A tak jsme si plácli.

Jenže pak přišla celá řada výzev a otázek. Co vůbec víme o ukrajinské kultuře? Dovedou si všichni poradit s hledáním práce a adaptací na nové prostředí tak jako Anya? Pokud ne, co můžeme udělat pro to, abychom jim pomohli? A jak se vůbec cítí někdo, kdo musel narychlo opustit svůj domov a neví, kdy ho zase uvidí? Rozhodli jsme se vytvořit místo, které zodpoví co nejvíc takových dotazů. Místo, které:

  • Čechům pomůže poznat ukrajinskou kulturu a Ukrajincům zase tu českou. Třeba skrze tipy přímo od Anyi.
  • bude inspirovat, pomáhat a vyprávět příběhy, s nimiž se každý dokáže ztotožnit. A taky ukáže, že každý uprchlík je především člověk, který nás může obohatit. Kulturně i osobnostně.
  • podpoří vzájemné – a tolik důležité – porozumění. Rovnou ve třech jazycích.
Poznejte náš redakční tým
Rozumiju založila obsahová agentura C3 Prague.